Sledujete nás na facebooku

Infinit SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

Dali jsme saunování nový mistrovský rozměr.

Nechte se unést jedinečnou atmosférou saunového světa. Přijďte a zpestřete si Vaše saunování ve vodním a saunovém světě Infinit o výjimečný prožitek - saunový ceremoniál. Zažijte saunový ceremoniál během saunování a ucítíte  horkost, intenzitu, příjemnou vůni, relaxační hudbu a komplexní relax pod vedením saunového mistra tak, jak ještě nikdy. Saunové ceremoniály probíhají pravidelně každý den a pro návštěvníky saunového světa jsou zcela zdarma. Pro ty, kteří je ještě nevyzkoušeli, tu máme jejich představení.

Co je to saunový ceremoniál?

Jedná se o speciální saunovou proceduru, kdy školený saunový mistr zvyšuje vlhkost a pocit horka v sauně. Ovíváním a rozháněním horkého vzduchu, přímými parními nárazy na každého saunera a rozevíráním ručníku dosáhne mistr lepšího a intenzivnějšího prohřátí celého organismu. Částečně je ceremoniál i velká show, která pobaví, povzbudí, nebo naladí k relaxaci. Je provázen hudbou, příběhem, poléváním horkých kamenů vodou s esencemi 100% éterických olejů, ledem, nebo ledovou tříští. Je to unikátní spojení saunování, relaxace, hudby, vůně éterických olejů a příběhu saunového mistra, které blahodárně působí na naše smysly, orgány, stres a celý organismus.

Kde a kdy saunový ceremoniál probíhá?

Ceremoniál probíhá v Selském saunovém domku po celý týden v dopoledních i odpoledních hodinách. Časy a rozpis ceremoniálů najdete na tabuli před saunovým domkem.

Harmonogram saunových ceremoniálů:

Každý den: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00

Jak dlouho ceremoniál trvá?

Ceremoniál trvá přibližně 9 až 15 minut podle jeho typu. Zhruba 5 minut před započetím ceremoniálu saunový mistr otevře dveře sauny, vyvětrá ji a připraví pro ceremoniál.

Jaké jsou typy našich ceremoniálů?

V tomto ohledu se fantazii našich saunových mistrů meze nekladou. Mohou to být ceremoniály vtipné či filosofické, jiné ceremoniály bývají klidné až meditační. Některé ceremoniály reagují na aktuální světové dění, roční období, svátky a tradice či na starověké báje a pověsti. 

Jak si správně užít ceremoniál?

  • Po začátku ceremoniálu již, prosím, nevstupujte do sauny, abyste nerušili jeho průběh.
  • V průběhu ceremoniálu můžete saunu kdykoliv z jakéhokoliv důvodu opustit.
  • Při ceremoniálu se nejčastěji prohříváme vsedě. Pokud je v sauně dostatek místa, můžete si lehnout a dopřát si tak celkové uvolnění.
  • Při ceremoniálu byste měli sedět na prostěradle nebo se do něj zahalit. 
  • Chovejte se, prosím, tiše a nerušte hlasitými hovory ceremoniál. Pokud je ovšem ceremoniál vytvořený pro komunikaci, můžete se zapojit se saunovým mistrem do děje ceremoniálu.
  • Po ceremoniálu je nezbytně nutné navštívit nejdříve sprchu a až poté ochlazovací bazének.

NAŠE TIPY!

  • Pokud probíhá ceremoniál v selském saunovém domku, v ostatních saunách je více prostoru pro klidné saunování
  • Vždy pečlivě poslouchejte saunového mistra při představování ceremoniálu. Dozvíte se, jaký ceremoniál pro Vás zrovna má nachystaný a také jaké éterické oleje bude používat např. kvůli možným alergiím.
  • Naši dva saunoví mistři jsou aktuálními mistry České republiky v soutěži Mistrovství ČR saunových ceremoniálů v jednotlivcích a v týmové soutěži.