Sledujete nás na facebooku

časté dotazy - Masáže

Připravili jsme pro Vás obsáhlý přehled nejčastěji kladených otázek a odpovědí, který pravidelně aktualizujeme, abyste vždy dostávali nejnovější informace.

 

Co si mám s sebou vzít na masáž?

K nám na masáž si s sebou nemusíte brát nic, vše co k masáži budete potřebovat dostanete k zapůjčení na recepci wellness (prostěradlo a ručník).

 

Jak se připravit na masáž?

Na rezervaci vždy přijďte o 10 minut dříve, abyste se stihli převléci, masáž začala včas a vy nepřicházeli o minuty. Odložte si věci v šatně do uzamykatelné skříňky. Osprchujte se a nechte si spodní díl spodního prádla, poté se zabalte do prostěradla, které k masáži obdržíte.

 

Jak se chovat při příchodu do masérny?

Odložte si věci včetně prostěradla na určené místo. Masérka mezi tím připraví prostěradlo jako zástěnu, abyste se mohli položit na lehátko, a ona vás přikryje. Intimita při masáži je u nás na 1. místě.

 

Proč je lepší se před masáží prohřát v sauně?

V sauně si nejen pročišťujete tělo, zároveň se mírně uvolňuje svalstvo. Díky tomu se masáž stává kvalitnější. Masérky se mohou dostat hlouběji ke svalům a pracují s již uvolněným tělem. Stejně tak je příjemné se do sauny vrátit i po masáži, protože si odpočinete, svaly se ještě prohřejí, uvolní a urychlí se vylučování odpadních látek.

 

Kdy je nevhodné či zakázané provádět masáž?

Nedávejte se masírovat pokud máte horečku, chřipku nebo nějaké jiné vážné zdravotní obtíže, kožní vyrážky, plísně na nohou, velké modřiny, křečové žíly, záněty kloubů, nádory či jakékoliv kožní bulky, neidentifikovatelné kožní abnormality, kožní hnisavé onemocnění, křečové žíly, zánět žil a trombózy, kožní infekční choroby, tuberkulózu kostí, kloubů, šlach a aktivní TBC plic, zánět ledvin, poruchy krvácivosti, akutní kloubní zánět, akutní úraz,  potíže s krevním tlakem, období 1 trimestru těhotenství, po požití alkoholu či jiných omamných látek, cukrovku, epilepsii – zmiňte se prosím o tom před masáží (v tomto případě by masáž měla trvat nepřetržitě max. 30 minut, poté je třeba si odpočinout a doplnit tekutiny). Lidé s nádorovým onemocněním by se měli poradit s lékařem, zda je pro ně konkrétně masáž vhodná. V případě akné, lupénky (není infekční) je možné zvolit k masáži emulzi s bylinkovými výtažky, které napomůžou zklidnění pokožky. Na masáž přijďte minimálně 1 hodinu po jídle. Pro ženy není vhodné chodit na masáž při menstruaci.

 

Lze masírovat nohy, které mají křečové žíly?

Ano, lze. Pokud však křečové žíly nejsou v poslední fázi poškození, tedy již praskají křehké cévní stěny a krvácejí. Masáž křečových nohou má dva úkoly. Rozproudit lymfu a uvolnit svalovinu v okolí kloubů. Lymfa se rozproudí jemnou pravotočivou masáží za pomoci éterického oleje jalovcového, rozmarýnového, cypřišového. Okolí kyčlí, kolen a kotníků lze rozmasírovat podstatně silnějším tlakem, zde křečové žíly nevznikají.

 

Je medová masáž příjemná?

Medová masáž je velmi stará, osvědčená detoxikace těla. Medová masáž se provádí především na zádech, kdy pomocí tzv. pumpovacích hmatů a látkám, obsažených v medu dochází k odplavování škodlivých látek z těla a stimulaci reflexních zón. Tato masáž může být mírně bolestivá, kůže na zádech lehce zčervená.

 

Co si mám představit pod názvem Královská masáž?

Královská masáž (masáž čtyř rukou) je unikátní masáž, při které vás masírují dva maséři. Dva páry rukou působí ve vzájemném souladu, doplňují se, a vy prožíváte dvojnásobný pocit vjemů a příjemných zážitků.

 

Jak probíhají masáže jako je kokosová nebo čokoládová masáž?

Čokoládová masáž vám nejen zlepší náladu, pomůže od stresu, ale i dokonale hydratuje a vyživuje pokožku. Masáž z 100% čokolády smíchané s mandlovým olejem,  vás zabalíme do této sladké, voňavé směsi a vaše pokožka může přijímat všechny výživné látky. Zábal vám masérka zpříjemní masáží šíje a hlavy. Po závěrečném očištění a nanesení krému vás ještě odměníme sladkým pokušením.

 

Co je to lymfatická masáž? A proč máte program 3x 120 minut?

Tato terapie je zaměřena na lymfatický oběhový systém, který je součástí imunitního systému. Pokud v těle lymfa (míza) správně nefunguje, může docházet k otokům, zhorší se imunita, často můžeme s nesprávně fungující lymfou spojovat i celulitu, nebo akné.

Masáž lymfatických drah pomáhá odtoku toxických látek a jiných zplodin z těla ven. Jedná se o velmi jemnou techniku.

Základní procedura je 3 krát po 120 minutách. Během každé návštěvy se masérka zaměření na danou část těla, takže během tří návštěv je pročištěno celé tělo. Doporučujeme tuto proceduru absolvovat během jednoho týdne.

V případě větších otoků (např. u nohou..) je dobré proceduru doplnit již jen o masáž lymfatických drah (MLD) konkrétní části těla. Doporučujeme alespoň dvě další návštěvy v jednom týdnu. Před absolvováním MLD je dobré minimálně 14 dní před zahájením procedury upravit jídelníček, dodržovat pitný režim a zařadit do každodenního života pravidelný pohyb.

 

Kdy není vhodná lymfatická masáž?

Při zhoubných onemocněních, při těžké infekci, horečce, zánětech žil v akutním stavu, máte-li krvácivá znaménka, ekzémy akutní nemoci kůže, těžké onemocnění srdce, při zvýšené funkci štítné žlázy, šelestech na srdce, růži v akutním stadiu, při nejasných bolestech břicha, vysokém nebo kolísavém tlaku, ženám se nedoporučuje lymfatická masáž minimálně první dva dny při menstruaci, do 4. měsíce těhotenství.

 

Kdy není vhodná masáž lávovými kameny?

Při vysokém krevním tlaku, nemocech srdce, zhoubných nádorech, poruchy mízního systému, cukrovce, přecitlivělost na teplo
virové a infekční nemoci, v pokročilém stupni těhotenství.

 

Co je to masáž?

Masáž je prostředkem k regeneraci nejen tělesných, ale i duševních sil člověka. Masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Na masáž mohou chodit lidé jakéhokoliv věku. Po masáži se budete cítit příjemně unaveni, druhý den mohou být svaly citlivé asi jako po cvičení. V zablokovaných svalech se hromadí kyselina mléčná a další odpadní látky, které se během masáže uvolňují. Proto není dobré chodit na masáž s nachlazením, protože by se onemocnění vlivem masáže mohlo rozproudit. Po masáži je z těchto důvodů dobré hodně pít, aby se urychlilo vylučování odpadních látek.

 

Jak často je vhodné masáž absolvovat?

Jako příjemnou relaxaci si můžete masáž dopřát jak často chcete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí masáž jednou za dva až čtyři týdny. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy, protáhnete ztuhlé svalstvo. Prospějete krevnímu oběhu, posílíte nervovou soustavu, zklidníte mysl a celkově se budete cítit plni energie. V případě vážnějších obtíží pohybového aparátu, při potížích s migrénou a při nespavosti či stresu si masáž dopřejte častěji. V případě akutních problémů 2-3 krát po sobě vždy po jednom týdnu.

 

Co bychom měli nebo neměli dělat, než půjdeme na masáž?

Minimálně 1 hodinu před masáží nejíst. Sundat si řetízky, prstýnky, náramky a hodinky. Nepít alkohol. Masáž není možná při akutním nemocnění (nachlazení, chřipka, ...)

 

Co je vhodné dělat po masáži?

Dostatečně pít (ideálně čaj, vodu nebo nesycené minerálky; NE alkohol). Odpočívat - vhodná je příjemná procházka nebo jiná nenáročná činnost. Držet promasírované svaly v teple.

 

Jak působí masáž na člověka?

Dobře provedená pravidelná masáž je povznášejícím zážitkem a působí na člověka mnoha způsoby. Uvolňuje stres, regeneruje a očisťuje organismus, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy (mízy), podporuje relaxaci, pomáhá od bolesti, uvolňuje svaly, zvyšuje pružnost těla, zlepšuje dýchání, uvolňuje napětí a bolesti hlavy, posiluje imunitní systém, zvyšuje vitalitu, snižuje deprese, snižuje krevní tlak, zesiluje obranyschopnost proti virům, bacilům a bakteriím.

 

Můžu jít na masáž, když se necítím dobře?

Masáže jsou v případech nevolnosti a nachlazení spíše nevhodné. Pokud však máte pouze špatnou náladu a jste unaveni z každodenních povinností, měla by právě masáž být tím, na co si vždy vzpomenete. Všechny masáže působí velmi pozitivně, dojde ke zklidnění a regeneraci svalů i vašich smyslů.

 

Jaký je doporučený režim po absolvování masáže?

Po masáži doporučujeme hodně pít, z těla se vyplavují toxiny aktivované při masáži a ty je nutné vyplavit. Po masáži je také lepší klidový režim, nejlépe do dalšího dne. 

 

Je nějaké věkové omezení?

V případě klasické a regenerační masáže jsou masáže od 18-ti let. A od 15-ti let s písemným souhlasem rodičů.

 

Jsem alergická/ý na určitý typ oleje/emulze, co mám dělat?

Budeme rádi, když nám před masáží sdělíte Vaše požadavky např. na typ oleje či emulze. Máme k dispozici více výrobků k masáži.

 

Jaký by měl být pitný a stravovací režim před, během a po masáži?

Pitný režim je nutné dodržovat během celého dne. Po masáži je dodržování pitného režimu ještě důležitější, protože potřebujete z těla odplavit toxiny a škodlivé látky uvolněné během masáže. Jídlo před masáží není překážkou, ale pokud jste právě po hlavním jídle, dejte si raději hodinu před masáží přestávku.

 

Má masáž bolet nebo je bolest signál, že něco není v pořádku?

Pokud jste nikdy před tím nebyli na masáži a svému tělu jste nevěnovali potřebnou péči, může být Vaše první masáž mírně bolestivá, ale nikoli nepříjemná. Naše svaly jsou často z pracovního nasazení ztuhlé a nezřídka máme také svaly bolavé od nesprávného držení těla, nesprávné chůze, sezení u počítače, řízení auta atd. Náprava těchto křivd na naší tělesné schránce může být při první masáži mírně bolestivá, ale určitě velmi užitečná.

 

Je v masérně sprcha?

Ne.  Sprchy jsou v oblasti šaten a ve wellness.