Sledujete nás na facebooku

časté dotazy - solárium

Co je to kolagenové solárium?

Kolagenová solária jsou kombinací UV záření a červeného světla. Díky této kombinaci dosáhneme nádherného, přirozeného opálení a přes nižší dávku UV. 

 

Co je to kolagenové světlo?

Kolagenové světlo má bio-pozitivní účinky na nás organismus a žádný negativní vliv na náš organismus. Napomáhá samohojení drobných poranění a regenerace buněk se zvyšuje. Toto speciální světlo stimuluje v těle vlastní tvorbu kolagenu a elastinu, která se věkem ztrácí. Výsledkem tvorby nových vláken je nejen stimulace kožních buněk, ale také vyhlazení kůže a drobných vrásek. Vaše pokožka bude vypadat svěží, mladistvě a navíc opáleně.

 

Proč navštěvovat solárium?

Návštěvy solária v zimních měsících blahodárně působí proti depresím, které se často vyskytují z nedostatku slunečního záření a mohou také zajistit optimální hladinu vitamínu D, která v tomto období klesá. V létě lze návštěvami solária vytvořit přirozeně ochranné mechanismy a připravit tak pokožku na pobyt na slunci. Ozařování těla působí jako prevence proti rakovině, kardiovaskulárnímu onemocnění, vysokému krevnímu tlaku a kožnímu onemocnění – akné.

 

Jak často se opalovat?

Minimální časové rozmezí je 24 hodin. Ideální variantou je navštívit solárium 2-4krát týdně pro dosažení kvalitního opálení. Poté už stačí 1krát týdně pro udržení odstínu.

 

Jak připravím pokožku na opalování v soláriu?

Před použitím solária bychom měli pomocí odličovacího přípravku odstranit z pokožky kosmetické přípravky – make up, antiperspirant, pudr...) a použít solární kosmetiku.

 

Mohu si u Vás zakoupit solární kosmetiku?

ANO. Nabízíme solární kosmetiku pro různé stupně opálení a také krémy po opalování. Speciálně vyškolený personál Vám poradí ideální typ krému pro Vaši pokožku. Můžete si zakoupit větší balení nebo si vyzkoušet jednorázové.

 

Může pro mě být opalování v soláriu nebezpečné?

Solárium by neměli využívat lidé s fototypem kůže I, děti, mladiství do 18 let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, a lidé s rakovinou kůže v rodině. Také těhotné ženy měly být při užívání solária opatrné, jelikož mohou na dávku UV reagovat citlivěji. Pro ostatní je přiměřené opalování v soláriu nezávadné.

 

Jak se při opalování chránit?

Při opalování bychom měli používat ochranné brýle – zejména lidé, kteří nosí kontaktní čočky nebo se podrobili operaci očí. Vhodné je používat solární kosmetiku. Tato speciální kosmetika obsahuje látky, které se podílejí na kvalitě opálení a zároveň hydratují a pečují o Vaši pokožku.

 

Jak dlouho opálení ze solária vydrží?

Obvykle opálení vydrží 3-5dnů, poté začne z důvodu odlupování kůže blednout. Opalovací efekt můžete prodloužit použitím solární, hydratační kosmetiky.

 

Co se při opalování nedoporučuje?

Při opalování bychom neměli užívat antibiotika nebo jiné léky, které mohou způsobit fotoalergickou reakci, což může mít za následek spálení. Proto je při užívání léků důležité prostudovat si příbalový leták nebo se poradit s lékařem. Spálení pokožky hrozí, také pokud kombinujeme v jednom dni opalování na slunci a v soláriu, jelikož kůže dostane přílišnou dávku ozáření. Z důvodu možného podráždění kůže není také vhodné používání parfému, deodorantu či jiných kosmetických prostředků.