Mapa areálu

Sledujete nás na facebooku

Infinit Saunové ceremoniály

SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

V saunovém světě Infinit Maximus si užijete nejen samotné saunování v 12 druzích saun, ale můžete si návštěvu zpestřit navíc dalším speciálním zážitkem - a to saunovým ceremoniálem. Saunové ceremoniály probíhají pravidelně dle časového harmonogramu a pro návštěvníky saunového světa jsou zcela zdarma. Pro ty, kteří je ještě nevyzkoušeli, tu máme jejich představení.

 

CO JE TO SAUNOVÝ CEREMONIÁL?

Saunový ceremoniál je rituál, jehož průběhem Vás provází zkušený saunový mistr, který poléváním kamenů zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně, čímž zvyšuje pocitovou teplotu. Následně pomocí ručníku a jiných pomůcek rozvíří vzduch v sauně a zvyšuje tak intenzitu saunování. Naši saunoví mistři ovládají nejrůznější techniky rozhánění vzduchu a tak si můžete vychutnat jemné ovívání i přímé parní nárazy ručníkem či praporem. Každý ceremoniál je laděn do určitého tématu, které doprovází příjemné vůně, hudba, osvětlení a příběh. 

KDE A KDY SAUNOVÝ CEREMONIÁL PROBÍHÁ? 

Ceremoniály probíhají v Sauně na jezeře a v Saunovém dómu ve venkovním saunovém světě. Můžete si je užít každý všední den i o víkendu, a to vždy už od 10:30 po celou otevírací dobu. Témata saunových ceremoniálů najdete vždy vypsané na tabuli před saunou a ve vnitřním saunovém světě.

Harmonogram saunových ceremoniálů:

Pondělí až Čtvrtek:

Saunový dóm: 

10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30

Pátek až Neděle, Státní svátky:

Saunový dóm: 

10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30

 

JAK DLOUHO CEREMONIÁL TRVÁ? 

Ceremoniál trvá přibližně 10 až 15 minut podle jeho typu. Zhruba 5 minut před započetím saunový mistr otevře dveře sauny, vyvětrá ji a připraví pro ceremoniál. 

JAKÉ JSOU TYPY NAŠICH CEREMONIÁLŮ? 

V tomto ohledu se fantazii našich saunových mistrů meze nekladou. Zažít můžete ceremoniál relaxační, tichý a klidný nebo naopak hbitější, taneční ceremoniál. Při rituálu můžete objevit i účinky peelingových solí a medů a 100% přírodních éterických olejů, které působí blahodárně na duši i organismus. Témata jsou opravdu různá ‐ některé ceremoniály reagují na aktuální světové dění, roční období, svátky a tradice či přináší příběh za starověkých bájí a pověstí. 

JAK SI SPRÁVNĚ UŽÍT CEREMONIÁL? 

  • Po začátku ceremoniálu již prosím nevstupujte do sauny, abyste nerušili jeho průběh. 
  • V průběhu ceremoniálu můžete saunu kdykoliv z jakéhokoliv důvodu opustit. 
  • Při ceremoniálu se nejčastěji prohříváme vsedě. Pokud je v sauně dostatek místa, můžete si lehnout a dopřát si tak celkové uvolnění. 
  • Při ceremoniálů byste měli sedět na prostěradle nebo se do něj zahalit.
  • Chovejte se prosím tiše a nerušte hlasitými hovory ceremoniál. Pokud je ovšem ceremoniál vytvořený pro komunikaci, můžete se zapojit se saunovým mistrem do děje ceremoniálu. 
  • Po ceremoniálu je nezbytně nutné navštívit nejdříve sprchu a až poté se schladit v ochlazovacím bazénku nebo jezírku.

NAŠE TIPY!

  • Pokud probíhá ceremoniál, v ostatních saunách je více prostoru pro klidné saunování :-)
  • Vždy pečlivě poslouchejte saunového mistra při představování ceremoniálu. Dozvíte se, jaký ceremoniál má pro vás zrovna má nachystaný a také jaké éterické oleje bude používat např. kvůli možným alergiím. 

CO SI NENECHAT UJÍT?

Pravidelně pro vás pořádáme speciální tématické akce plné saunových ceremoniálů – Saunové noci.

Během saunové noci si můžete užít 3 hodinový vstup do bazénů i saunového světa, kde vás čeká nejen několik saunových ceremoniálů, ale také welcome drink, lehké občerstvení formou rautu a tematická výzdoba i program.

Přehled plánovaných saunových nocí najdete v záložce SAUNOVÉ NOCI nebo přímo ZDE