Mapa areálu

Sledujete nás na facebooku

Saunový svět

Vstupem do venkovního a vnitřního saunového světa se vám otevírá relaxace v několika prohřívacích místnostech pod jednou střechou. V jedinečném veřejném wellness si můžete užít nejen svět saun, ale součástí jsou i termální vnitřní a venkovní bazény.

V saunovém světě najdete 12 druhů saun, Kneippovy lázně, 4 ochlazovací bazénky, přírodní jezírko, 2 saunové fresh bary, vnitřní odpočívárnu, venkovní odpočívárnu s krbem, venkovní relaxační zóny s lehátky.

Wellness je určeno pro dospělé a osoby vyšší než 145 cm. 

 • Děti do 15 let musí být pod neustálým dohledem doprovodu - osoby starší 18 let
 • Děti od 15 let mají vstup povolen pouze v doprovodu osoby starší 18 let

Vstup do wellness (termální vnitřní a venkovní bazény a saunový svět) není třeba rezervovat předem.

 

Jaké jsou naše sauny?

VENKOVNÍ SAUNY

 • Bylinná chýše
 • Suchá bylinná sauna láká především na vůně a účinky bylinných esencí, které se pravidelně v místnosti obměňují a působí blahodárně na tělo i na duši. Prostor uvnitř sauny je z velké části zděný a k posezení slouží lavice ze světlého dřeva. Atmosféru v chýši dotváří dekorace v podobě sušených bylin a rustikální kotlík plný bylinek nad kamny. 

 • Jeskynní svatyně
 • Jeskynní svatyně s výhledem na ochlazovací jezírko vás vtáhne do doby kamenné. Prostorná panoramatická sauna má 80 až 90 °Celsia a zvýšenou vlhkost. Autentičnost jeskyně vytváří výzdoba - jeskynní malby, jedinečný krápníkový vodopád a ohniště. Úplný prožitek je dotvořen zvuky praskajícího ohně, zpěvu ptáků a tekoucí vody.

 • Vinný sklípek
 • Zakopaný vinný sklípek se vyznačuje střídavou teplotou, která se mění v závislosti na venkovním počasí. V teplých dnech se teplota uvnitř pohybuje okolo 30 °Celsia a v těch chladných okolo 45 °Celsia. Prostor vinného sklepa prosvětluje oheň z krbových kamen a zdobí vinná dekorace společně s cihlovým stropem. Odpočinek zpříjemňuje pohodlné posezení na zaoblených dřevěných lavicích.

 • Vulkáno sauna (tichá sauna)
 • Vulkáno sauna nabízí relaxaci ve zcela suché (0-10% vlhkost) a horké (až 115 °C) saunové kabině. Vzhledem k vysoké teplotě a téměř nulové vlhkosti je nezbytné se před vstupem do saun řádně osušit a je zde zakázáno polévat kamna vodou.  Přímo u sauny jsou k dispozici sprchy a ledový bazének pro zchlazení těla, nedaleko sauny se nachází relaxační houpačka.

 • Solná sauna 
 • Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Stěny z himalájských solných cihel jsou prosvětleny a příjemná teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně také vstřebáváme minerály, které mají velmi příznivý vliv na lidský organismus. Působí blahodárně především na dýchací cesty, soustředěni a na kůži. Teplota dosahuje 65 - 80°C. Doporučená délka pobytu v sauně je 10-15 minut.

 • Alchymistův sklep
 • Alchymistův sklep v sobě skrývá zakopanou saunovou místnost s parním nárazem vyhřátou na 80–90 °Celsia. Sauna je založena na principu dvojího tepla - saunových a krbových kamen. Saunování doprovází speciální esence, kterou pro vás každý den míchá náš saunový alchymista. Zděný strop je poznamenán alchymistickými znaky a zápisky a dekoraci dotváří zkumavky a baňky plné tajných substancí a elixírů.

 • Sauna na jezeře (tichá sauna)
 • Finská sauna s panoramatickým výhledem na jezero láká především pro tichou relaxaci na kraji lesa. V prostorné saunové kabině ze světlého dřeva vám saunování zpříjemní směs lesních esencí a dekorace ve formě loukoťových kol, jehličnatých větviček, šišek a čerstvého voňavého dříví z nedalekého lesa.

 • Medová sauna
 • Finská sauna, která je obložená sto let starým dřevem, patří k suchým typům sauny dosahující teploty okolo 95 °Celsia. Sauna je provoněná medovou esencí a její dominantou je díky vysoké intenzitě pocení schopnost zbavit tělo odpadních látek, úleva při bolestech kloubů a uvolnění dýchacích cest. V sauně na vás čeká také automatický parní náraz, který ještě zintenzivní požitek  ze saunování.

 • Saunový dóm 
 • Největší finská sauna ve venkovním saunovém světě s teplotou 85 až 95 °Celsia se vyznačuje kombinací světlého a tmavého dřava. Celé sauné dominují kamna, která jsou umístěna přímo ve středu sauny. V saunovém dómu pravidelně probíhají saunové ceremoniály. Kapacita saunového dómu je 80 osob.

  Saunový ceremoniál je rituál, jehož průběhem Vás provází zkušený saunový mistr, který poléváním kamenů zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně, čímž zvyšuje pocitovou teplotu. Následně pomocí ručníku rozvíří vzduch v sauně a zvyšuje tak intenzitu saunování. Naši saunoví mistři ovládají nejrůznější techniky rozhánění vzduchu a tak si můžete vychutnat jemné ovívání i přímé parní nárazy ručníkem či praporem.  Každý ceremoniál trvá 10 – 15 minut, je laděn do určitého tématu, které doprovází příjemné vůně, hudba, osvětlení a příběh. Zažít můžete ceremoniál relaxační, tichý a klidný nebo naopak hbitější, taneční ceremoniál. Při rituálu můžete objevit i účinky peelingových solí a medů.

  Saunové ceremoniály jsou pro návštěvníky saunového světa v ceně vstupného.


VNITŘNÍ SAUNY

 • Citrusová sauna
 • Citrusová sauna je kombinací klasické finské a parní sauny. Teploty dosahují 65 až 75 °Celsia a vlhkost okolo 50 procent, proto je velmi oblíbená především u lidí s dýchacími obtížemi a u dětí. Saunu doplňuje citrusové esence, uvnitř sauny je k dispozici vědro s vodou k polévání kamen.

 • Parní solná lázeň
 • Parní lázeň se 100% vlhkostí vzduchu kombinuje teplo a mořskou sůl v podobě aerosolu. Teplota uvnitř místnosti se pohybuje kolem 40 °Celsia. Horká pára s mátovou esencí působí velmi příznivě při dýchacích onemocněních, při léčbě a prevenci astma či nachlazení. Slané klima působí blahodárně na pokožku a zlepšuje její prokrvení.

 • Turecká parní lázeň
 • Turecká parní lázeň se 100% vlhkostí vzduchu a s teplotou okolo 45 °Celsia přispívá k regeneraci přetíženého svalstva a kloubů, uvolnění dýchacích cest a poskytuje úlevu od revmatických potíží. Lázeň je obohacena o citrusovou esencí, která přispívá k dokonalé relaxaci a očistného účinku.

 

Pro lepší orientaci jsme pro vás zpracovali MAPU CELÉHO WELLNESS INFINIT MAXIMUS ZDE.

 

Během dopoledne vám garantujeme 8 roztopených saun a odpoledne 9 až 10 roztopených saun z celkem 12 druhů saun.

 

Náš tip!

Do vnitřních a venkovních termálních bazénů i do saunového světa vám doporučujeme vzít si s sebou pantofle nebo si je můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu na naší recepci.

DÁRKOVÉ POUKAZY NA VSTUP DO WELLNESS A DALŠÍ ZÁŽITKY MŮŽETE ZAKOUPIT NA E-SHOPU INFINITDARKY.CZ