Sledujete nás na facebooku

Infinit SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

V saunovém světě  si užijete nejen samotné saunování, ale můžete si návštěvu zpestřit navíc dalším speciálním zážitkem - a to saunovým ceremoniálem. Saunové ceremoniály probíhají pravidelně dle časového harmonogramu a pro návštěvníky saunového světa jsou zcela zdarma. Pro ty, kteří je ještě nevyzkoušeli, tu máme jejich představení.

CO JE TO SAUNOVÝ CEREMONIÁL?

Saunový ceremoniál je rituál, jehož průběhem Vás provází zkušený saunový mistr, který poléváním kamenů zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně, čímž zvyšuje pocitovou teplotu. Následně pomocí ručníku a jiných pomůcek rozvíří vzduch v sauně a zvyšuje tak intenzitu saunování. Naši saunoví mistři ovládají nejrůznější techniky rozhánění vzduchu a tak si můžete vychutnat jemné ovívání i přímé parní nárazy ručníkem či praporem. Každý ceremoniál je laděn do určitého tématu, které doprovází příjemné vůně, hudba, osvětlení a příběh. 

KDE A KDY SAUNOVÝ CEREMONIÁL PROBÍHÁ? 

Ceremoniály probíhají v Selské sauně ve venkovním saunovém světě. Můžete si je užít každý všední den i o víkendu, a to vždy už od 10:30 po celou otevírací dobu. 

Harmonogram saunových ceremoniálů:

Každý den: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00. 16:00, 17:00, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00

JAK DLOUHO CEREMONIÁL TRVÁ? 

Ceremoniál trvá přibližně 10 až 15 minut podle jeho typu. Zhruba 5 minut před započetím saunový mistr otevře dveře sauny, vyvětrá ji a připraví pro ceremoniál. 

JAKÉ JSOU TYPY NAŠICH CEREMONIÁLŮ? 

V tomto ohledu se fantazii našich saunových mistrů meze nekladou. Zažít můžete ceremoniál relaxační, tichý a klidný nebo naopak hbitější, taneční ceremoniál. Při rituálu můžete objevit i účinky peelingových solí a medů a 100% přírodních éterických olejů, které působí blahodárně na duši i organismus. Témata jsou opravdu různá ‐ některé ceremoniály reagují na aktuální světové dění, roční období, svátky a tradice či přináší příběh za starověkých bájí a pověstí. 

JAK SI SPRÁVNĚ UŽÍT CEREMONIÁL? 

  • Po začátku ceremoniálu již prosím nevstupujte do sauny, abyste nerušili jeho průběh. 
  • V průběhu ceremoniálu můžete saunu kdykoliv z jakéhokoliv důvodu opustit. 
  • Při ceremoniálu se nejčastěji prohříváme vsedě. Pokud je v sauně dostatek místa, můžete si lehnout a dopřát si tak celkové uvolnění. 
  • Při ceremoniáluu byste měli sedět na prostěradle nebo se do něj zahalit.
  • Chovejte se prosím tiše a nerušte hlasitými hovory ceremoniál. Pokud je ovšem ceremoniál vytvořený pro komunikaci, můžete se zapojit se saunovým mistrem do děje ceremoniálu. 
  • Po ceremoniálu je nezbytně nutné navštívit nejdříve sprchu a až poté se schladit v ochlazovacím bazénku nebo jezírku.

NAŠE TIPY!

  • Pokud probíhá ceremoniál v ostatních saunách je více prostoru pro klidné saunování.
  • Vždy pečlivě poslouchejte saunového mistra při představování ceremoniálu. Dozvíte se, jaký ceremoniál má pro vás zrovna nachystaný a také jaké éterické oleje bude používat např. kvůli možným alergiím.